היום כל אחד יכול להכנס ולקנות רחפן עם מצלמה.

בעקבות "התחממות" כללית בארץ ובעולם של תחום הרחפנים (אפשר לומר בוער!)  החלטתי לחקור את הנושא ולסקור כאן את השימושים האפשריים במידה ויש בבעלותכם או אתם מעוניין לרכוש רחפן עם מצלמה.

בכתבה זו אסקור ואעדכן את כל השימושים ברחפנים שקיימים. (אם פספסתי משהו בבקשה תגידו 🙂

 

צילום אוויר עם רחפן לעסקים

רחפן עם מצלמה זה המוצר המוביל בתחום ואם כבר מצלמה אז כמובן שתחום הצילום האווירי הוא השימוש המרכזי עם רחפנים.

מכייון וזה התחום המרכזי נחלק אותו למספר השימושים שאפשר להכנס אליהם במידה ואתה שוקל לעשות הסבת מקצוע ולהיות "רחפניסט" מקצוען.

צילום נדל"ן עם רחפן

בתחום הנדל"ן קיים ביקוש גדול לצילומים. מצד אחד צילומי נדל"ן מאפשרים ליזמים וקבלנים לבצע מעקב בניה ומצד שני צילומי כאלה יכולים לשמש כחומרי שיווק הדמיה וכדומה על מנת למכור יותר מהר ואולי יותר יקר.

צילומי רחפנים בנדל"ן יכול להיות גם לצלם דירות בקומה מסויימת ובית פרטיים על מנת לתת המחשה מקסימלית של המוצר אותו חברת הנדל"ן מתכוונת למכור.

מה שבטוח יהיה מעניין לראות את חומרי השיווק היצרתיים שיזמי ויועצי נדל"ן יפיקו יחד עם חברות הרחפנים.

 

מיפוי ומדידות מהאוויר עם רחפנים

רחפן יכול בקלות לייצר תמונות מהאויר של כל מה שניתו למפות וכל מה שעסקים רוצים למדוד.

רשויות מקומיות יחד עם עסקים שמעוניינים לבצע מדידה ומיפוי של שטחים יכולים להעזר בחברת צילום אווירי עם רחפנים לביצוע מהיר ופשוט של המשימה.

 

רחפן לכל חקלאי

תחום החקלאות סומן על ידי אנשים רבים כתחום שהולך להרוויח המון מתעשיית הרחפנים. היכולת שלהם לבחון ולסרוק את השטחים הפתוחים והגדולים במהרה יכולים לעזור לשפר את היבול ובכך לייעל את תהליכי העבודה וכמות הייצור האיכותי עבור החקלאי.

הקלות והפשטות שניתן היום להפעיל רחפן (ברישיון כמובן) תאפשר לכל רחפן שיהיה מוכן להיפתח לתחום לשפר את תהליכי העבודה שלו וככל הנראה להרוויח יותר כסף.

עד היום כל ניסיון של מל"טים להיכנס לתחום החלקאות נתקל תמיד בעובדה שמאוד יקר להפעיל מל"ט. רחפנים זולים יחסית, פותרים את הבעיה.

מיפוי וצילום תרמי מרחפן.

במקביל לצילום הרגיל שניתן לבצע עם הרחפנים יש מצלמות מיוחדות (מטע"ד = מטען ייעודי או באנגלית Payload)

 

 

משלוחים עם רחפנים

אחד היישומים המדוברים בשנים האחרונות זה ביצוע משלוח עם רחפן. הענקית אמזון לקחה על עצמה את ההובלה בתחום למרות שאנחנו רואים בהחלט כניסה של מתחרים נוספים שרוצים לקחת נתח מהגימיק החדש הזה.

רחפן לעזרה בכיבוי אש ואירוע אסון

באירוע כיבוי אש ואסונות יש תפקידים בעלי סיכון.

הרחפן יכול לעוף ולהחליף את אותם אנשים. לטוס ולהעריך את עוצמת האש יחד עם כיוון התקדמות וסריקה מהירה של השטח.

בנוסף אם צריך לנהל טיפול באסונות גדולים וצריך מהר מאוד לבצע מיפוי של השטח כדי לפזר את הכוחות בצורה יעילה הרחפן יכול לעזור בצורה הטובה ביותר.

 

 

צילום רחפן לכיף (חובבן = ללא רישיון)

לרחפניסט שמטיס בשביל הכיף יש המון דרכים להשתעשע עם הרחפן,

הרחפן הוא קטן ואפשר לטייל איתו במקרים מסויימים לכם תוכלו לצלם את הנוף את עצמכם, לעשות צילומים מאתגרים במקומות שאנשים לא כל כך יכולים להגיע אליהם ובעצם השמים הם הגבול (תרתי משמע..)

אבל אם זה המצב, הזהרו לשמור את החוקים של הרחפניסט החובבן, כי יש מגבלות של קירבה למבנים , גובה טיסה ועוד שעליכם להכיר.