הסכנה ברחפן פולשני

​תדמיין מצב שרחפן מסוים מגיע מעל אנשים באיור מיושב והוא נשלט על ידי אנשים לא רצויים ואולי אפילו על ידי גורם עוין? תיאוריה שלאחרונה ראינו שהיא ממשית ונמצאת מעבר לגדר..

משטרת הרחפנים

בעוד רחפנים נכנסים יותר ויותר לשימוש, חובבני ועסקי יחד, כך גם שיטות המניעה מתפתחות על מנת לרסן את הפעילות, אחת מהן היא הרצון לתפוס את הרחפן ולהוריד אותו לקרקע.

מעניין יהיה לראות אם המשטרה, שככל הנראה תעבוד בעתיד עם רחפנים, תיישם גם את האלמנטים האלו ביכולות האכיפה שלה.​ 

בכתבה אסקור מספר דרכים לתפוס את הרחפן השוטה

#1 ​לירות על מנת להפיל

מעניין יהיה לראות אם המשטרה, שככל הנראה תעבוד בעתיד עם רחפנים, תיישם גם את האלמנטים האלו ביכולות האכיפה שלה.​ 

בסרטון הזה ניתן לראות ממבט הרחפן, איך נראת פגיעה של רובה ציד כשהרחפן טס מעל החווה של ה"צייד", ככל הנראה בצורה בלתי מורשת.​

#2 ​לירות על מנת לתפוס

השימוש הבא נראה עתידני. בסרטון תוכלו לראות את הרובה הענקי שמשגר רשת ענקית לכיוון הרחפן תופס ומוריד אותו לקרקע. בנוסף פותח מצנח על מנת להקל על פגיעת הרחפן בקרקע כדי לשמור את הכלי עם מינימום נזק.

#3 רשת "עפה" על ידי רחפן אחר

רחפנים נתפסים טוב ברשת. (כפי שראיתם ב#2) פיתוחים רבים מנסים ללכוד את הרחפן ברשת ובכך לנטרל אותו באופן מוחלט. היישום הבא מציג פיתוח שרחפן תופס רחפן. 

כמובן שבעוד שלירות רשת באמצעות רובה מתאים לגובה נמוך ולמצב בו יש איזור אוירי קטן עליו מגנים. (ושם נמצאים השומרים על הקרקע כדוגמת חצרות ראשיים של אתרים אסטרטגיים וכדומה)​

הפתרון הזה הוא מייצר מרדף בין רחפנים כאשר האחד מנסה ליירט את השני. שווה צפיה. רק רשת.​

#4 פגיעה והפלה על ידי לייזר 

אנרגיה מרוכזת של לייזר יכולה לחמם נקודה קטנה ולגרום לו להשרף. הסרטון הבא מציג את הטכנולוגיה של בואינג, בהמשך הדרך אני מניח שנצפה ביישומים יותר קטנים של המטע"ד שאנחנו רואים כאן. קצת מפחיד לחשוב על כלים כאלה בשירות האויב..

#5 ציפור נגד הרחפן

תזהרו לא להבהל מהסרטון הבא (16 שניות) כשבו רואים את הציפור הטורפת מפילה במתכוון את הרחפן. מסתבר שיש תחום שלם של אימון הציפורים לכל מיני מטרות..מעניין לראות את ההתפתחות של הנושא בעולם.​

זהו להפעם מקווה שהשתעשתם קצת בנושא אבל אולי אחד הדגשים החשובים לשים לב אליכם אחרי המאמר הזה זה העובדה שצריך לשים לב איפה ואיך מטיסים, איך שומרים על הבטיחות שלנו ושל הסביבה, לדעת ללמוד איפה מותר ואסור להטיס, בקיצור - להיות רחפניסט אחראי.

מכירים עוד דרכים לתפוס רחפן..ספרו בתגובות.​